,,Cviky´´ x)

23. září 2007 v 19:39 | Cookie |  Pohyb

1 Zahoďte dálkový ovladač
Možná se vám nezdá, že by to stálo za řeč, ale když místo přepínání kanálů na dálku osobně povstanete, ručně přeladíte televizi a přitom svižně obejdete pokoj, ročně se vám usadí po těle o dvě kila tuku míň.
2 Proležte reklamní bloky
Victoria Beckhamová. Kudy chodí, všude tvrdí, že za své vyploštěné břicho vděčí dvěma stům leh-sedů denně. Zní to sice strašně, ale pokud si jich uděláte třicet během každého reklamního bloku, budete mít břicho jako přistávací dráhu dřív, než skončí poslední díl Zoufalé manželky. Zrovna tak dobré pro televizní přestávky jsou dřepy.

3 Vášnivě uklízejte
Nesnášíte úklid? Když si představíte, že vede ke štíhlým stehnům a vytvarovaným pažím, budete po prachovce sahat s chutí. Za 13 minut luxování nebo 26 minut žehlení běžně spálíte sto kalorií. Čím usilovněji ale něco děláte, tím víc energie vydáte. Hodinka rychlého luxování se tak vyrovná třiceti minutám klusu.

4 Zkuste sex vestoje
Jednak při milování vestoje spálíte víc kalorií (asi 250 za slabou půlhodinku) a jednak tahle erotika prospívá stehnům a břišním svalům víc než klasická poloha.

5 Čekejte v koupelně
Než se vám milostivě napustí vana, tvarujte si tricepsy. Usedněte na kraj vany a zapřete se rukama. Posuňte zadek dopředu a spouštějte se, jako byste si chtěla sednout na podlahu. Desetkrát se takhle spusťte a zase pažemi vzepřete nahoru. Podobně chytrý cvik provádí Sarah Jessica Parkerová, která si skvostné paže udržuje tréninkem v kuchyni; kdykoliv jde kolem minerálek, neodolá a prostě si zaposiluje.
6 Zeštíhlete stehna v posteli
Než ráno zvednete z lože své velectěné pozadí, pět minut mávejte nohama - kromě štíhlejších končetin získáte tělo nabité energií do nového dne jako bonus. Váš organismus se prokrví a vaše líčka získají okouzlující nachový nádech. Překulte se pozvolna na bok a zvedejte nohu do strany. Udělejte tři série po deseti, chvíli odpočívejte a relaxujte a pak se převalte a zopakujte si totéž s druhou nohou.

7 Nasaďte kartáč
Odtučňovací odborníci tvrdí, že pět minut kartáčování kůže vám prokrví vnitřnosti stejně jako půlhodinový běh. Je to také výborná příležitost k protažení stehen (protažené svaly vypadají štíhlejší). Opřete nohu o kraj vany a po důkladném vykartáčování lýtka a stehna se hluboko předkloňte a snažte se dosáhnout co nejdál.

8 Zapomeňte na výtah
Při zdolávání jednoho patra spálíte jedenáct kalorií. Berte schody po dvou, zpevníte si rozměklý zadek.

9 Pijte zelenou
Když si třikrát denně jdete vlastnoručně spařit kávu do kuchyňky na samém konci chodby, spálíte sto kalorií. Když si ale místo kávy zalijete zelený čaj, číslo se zdvojnásobí. Výzkum totiž prokázal, že zelený čaj povzbuzuje metabolismus. Lidé, kteří ho vypili pět sklenic denně, spálili o sto kalorií víc. Pokud vám zelený čaj zrovna nejede, zkuste ho s plátkem citronu.

10 Volejte v pozoru
Zaveďte si nový reflex: pokaždé, když sáhnete po sluchátku, vstaňte. Protáhnete se a ještě si vesele zagestikulujete, čímž spálíte o 15 % kalorií více. Dobré cvičení do kanceláře je taky stahování půlek, které povadlý zadek nadzvedne a zpevní. Seďte prostě na židli a stáhněte hýžďové svaly - na vteřinu zadržte a uvolněte.

11 Tikejte
Neposedové spálí až o tisíc kalorií denně víc než mrtvolně sedící lid kancelářský. To odpovídá hodině a půl běhu! Nedělejte si tedy starosti, pokud máte sklony houpat se na židli, bubnovat prsty nebo žvýkat. Jakýkoliv tik, který udržuje některou část vašeho těla v pohybu, vám umožňuje bez námahy spalovat tuky.

12 Mluvte, mluvte, mluvte!
Vyhýbejte se e-mailu. Pokud můžete s někým mluvit osobně, nepište. Pamatujete doby, kdy jste do účtárny nacházející se o patro výš zaběhla, místo abyste poslala vzkaz? Ano, ano, v těch časech jste spálila o tisíc kalorií týdně víc. Když uděláte po kanceláři a po chodbách 1400 kroků za den, ušla jste vlastně kilometr.

13 Vypněte výpadky
Nevyužité vteřiny při čekání, až vám ráno naběhne počítač, poskytují skvělou příležitost zařadit cosmo cviky. Výpony jsou rychlé, snadné a nikdo si ani nevšimne, že je děláte. Stůjte rovně na plných chodidlech, pak se vypněte na špičky. Klesněte dolů a opakujte.

14 Seďte zpříma
Klinické studie prokázaly, že lidé se správným držením těla kupodivu spálí víc kalorií než ti, kdo se hrbí. Zapínáním svalů potřebných ke vzpřímenému držení vynaložíte víc energie než v sedu shrbeném.

Ve volném čase

15 Choďte se klubit
Šest hodin tance v klubu z vás vytřese asi 1800 kalorií - zcela postačující množství na to, abyste za jedinou noc shodila čtvrt kila tuku.
16 Uchopte otěže
Jízda na koni je prý nejlepší sport pro lenochy - něco pod vámi běží a vy si jen tak sedíte. Nenechte se ale mýlit, ve skutečnosti můžete na koni své kondici výrazně prospět. Svíráním koňských boků si zpevňujete stehna, vzpřímeným držením v sedle posilujete břišní svaly a při všem tom vysedávání a pohupování nahoru a dolů spálíte 470 kalorií za hodinu.

17 Buďte in-line
Pokud chcete kalorie spalovat rychle a přitom zábavně, obujte si brusle. Při dostatečně svižném tempu na kolečkových bruslích spálíte tolik kalorií jako při běhu - asi sto každých deset minut. Nasaďte rovnoměrné tempo a ohánějte se jak nohama, tak rukama.

18 Koulejte
Móda padesátých let se vrací. Bowling teď letí, takže ani Cameron Diazová či Michelle Pfeifferová neodkládají kouli z ruky. Přidejte se k nim - spálíte 400 kalorií za večer a výrazně si zpevníte tricepsy.

19 Zpívejte v karaoke baru
Zpěv posiluje plicní a brániční svaly, čímž získáváte kondici i zevnitř, a když přimícháte i malou taneční kreaci alespoň ve stylu Helenky Vondráčkové, spálíte dalších padesát kalorií.

20 Smějte se
Pořádně se zasmát je jedno z vůbec nejlepších cvičení těla i duše. Studie ukazují, že dvacet sekund srdečného chechtotu vydá za tři minuty na veslovacím stroji. Smích procvičuje vaše obličejové svaly i svaly hrudníku a břicha, a zároveň je to aerobní a kardiovaskulární trénink. Takže budete-li se hodinu smát nad novou komedií Woodyho Allena, spálíte asi 500 kalorií.
zdroj: thin-is-in.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simona Simona | Web | 15. dubna 2008 v 19:49 | Reagovat

fakt dobré !!!!!

2 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 8. února 2009 v 21:08 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam a navíc za pokus nic nedáte ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama