Jak získat a udržet si štíhlou linií?

27. září 2007 v 16:12 | Cookie |  Rady a tipy

Naučte se jíst 5x denně v malých porcích a především se nezapomínejte nasnídat.
Snažte se pít min. 2 litry tekutin každý den, především ovocné a bylinné čaje, přírodní vody bez bublinek a je možné si dopřát i 1 sklenku vína.
Vybírejte si potraviny s vysokým obsahem vlákniny a nízkým glykemickým indexem (GI) , které uvolňují energii postupně a pomáhají tak udržet stabilní hladinu krevního cukru. K potravinám s nízkým GI patří zelenina, ovoce, ovesné vločky, celozrnné lupínky, těstoviny a jogurt.

Jak si udržet štíhlou linii

Pravidelně se aktivně hýbejte alespoň 2-3x týdně po dobu 30 minut. Vyberte si také cvičení, které vyhovuje vaší aktuální tělesné kondici a povaze. Vaše tepová frekvence by se měla pohybovat dle věku (180 - věk), abyste spalovala především tuky.
Nesnažte se hubnout příliš rychle, abyste hned nenabrala rychle zpět. Optimální je cca 0,5 kg za týden.
Najděte si motivaci pro hubnutí a spojte se s někým, který vás ve vašem úsilí bude podporovat.
Vybírejte si kvalitní zdravé potraviny a ozdobte si jídlo tak, abyste nalákala všechny své smysly a měli jste příjemné pocity a pozitivní zážitky při jídle.
Soustřeďte se na jídlo a vymezte si na něj dostatek času, abyste si ho mohli vychutnat. Nedívejte si při jídle na televizi, nečtěte noviny a nejezte za jízdy v autě, spíše si povečeřte s přáteli.
Jezte jen když máte skutečně hlad a to do polosyta. Jakmile ucítíte první známku toho, že jste sytí, dejte si chvilku pauzu, ať dáte mozku čas zareagovat na pocit sytosti.
Stanovte si reálné cíle, které jsou ve vašich možnostech a budou pro vás motivací.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 8. února 2009 v 20:51 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam a navíc za pokus nic nedáte ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama