Voda z kohoutku

14. září 2007 v 22:04 | Cookie |  Rady a tipy

Tato jednoduchá chemická sloučenina hraje rozhodující roli ve všech fyziologických procesech a pro život je naprosto nepostradatelná.
Člověk může celé týdny přežít bez potravy, ale jen pár dnů bez vody. Tělo denně ztratí přibližně 2,5 litru vody a to je třeba stále doplňovat. Lidé v klimatizovaných kancelářích, nebo ti, kteří vykonávají náročnou fyzickou práci, musí počítat s daleko vyšší ztrátou. Při práci na slunci je možné za jediný den vypotit i 10 litrů vody! Ztrátu vody reguluje centrum žízně. Rovnováha je nutná, a proto se u zdravých lidí včas ohlásí pocitem žízně i nepatrný deficit vody.

Proč pít vodu z vodovodu?
Je to jedna z nejkontrolovatelnějších potravin.
Jeden litr vody z vodovodu stojí 5 haléřů (čtyřčlenná rodina návratem k tradičnímu vodovodnímu kohoutku ušetří minimálně tisíc korun měsíčně).
Je dostupná v jakémkoliv množství, 24 hodin denně a bez námahy.
Voda z vodovodu je vždy čerstvá (při koupi balené vody nikdy nevíte, co se s vodou dělo, než přišla na pult).
Neprodukujete žádný odpad (PET lahve,…).
Pokud chcete vědět, jaké je složení vody právě z vašeho kohoutku, je možné zažádat o tuto informaci vašeho dodavatele vody (vodárny a kanalizace).
Je nutné si uvědomit, že vodárenské společnosti nemají k dispozici miliony korun na mohutnou reklamní kampaň propagující kvalitní pitnou vodu, ale právě tato voda má optimální minerální složení (vápník, hořčík,...) a je pro člověka prostě to nejlepší.
Každý z nás také ví, že máme vypít více než dva litry tekutin denně. A jakou vodu to máme vlastně pít? Odpověď je zcela jednoduchá - obyčejnou vodu z vodovodu.
Pro zajímavost:
Lidské tělo obsahuje 70 % a rostliny až 90 % vody. Už ztráta 20 % tělesné vody je smrtelná. Na dehydrataci člověk umírá asi během 7 dnů. Podle Guinnesovy knihy rekordů vydržel bez vody nejdéle jeden mladý Rakušan, kterého policie zapomněla v cele pro zadržené. Našla ho po 18 dnech na prahu smrti.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 myška myška | Web | 14. září 2007 v 22:06 | Reagovat

na mem blogu je bleskovka

2 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 8. února 2009 v 20:55 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam a navíc za pokus nic nedáte ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama